Galeria domów kanadyjskich

Na wstępie wyjaśnię, że całe te domy kanadyjskie to nic innego jak domy zbudowane technologią szkieletową, czyli za pomocą drewnianych desek. A skąd nazwa? Otóż takie domy najpopularniejsze są w Kanadzie i krajach skandynawskich. W Europie, również w Polsce, też można je zobaczyć, ale w dużo mniejszych ilościach. Pewien początkujący fotograf zafascynowany tym tematem postanowił uwiecznić te budowle na zdjęciach.

Młodzi ludzi miewają szalone pomysły. Nasz bohater postanowił okrążyć niemal cały glob by uwiecznić na kliszach swojego aparatu domy kanadyjskie. Swoją wyprawę rozpoczął w Polsce, odwiedził małe nadmorskie miejscowości, jak i Zakopane i mniejsze miasteczka położone w okolicach gór. Następnie zwiedził prawie wszystkie kraje europejskie by potem udać się do Stanów Zjednoczonych i Kanady. To właśnie tam zrobił swoje najlepsze zdjęcia. Niektórzy mogliby pomyśleć, że fotografie na których widać budowle, w dodatku taką samą jak inne, są nudne. Nasz młody fotograf pomyślał o tym samym, dlatego jest coś co wyróżnia jego zdjęcia. Oprócz tego, że sfotografował domy kanadyjskie, uwiecznił też ich mieszkańców. Na każdym ze zdjęć widać budowlę, oraz człowieka, grupę ludzi, rodzinę, lub turystów którzy akurat wynajmowali domek. Przyznam, że galeria jego prac wygląda niesamowicie. Ten młody fotograf w mgnieniu oka został doceniony przez producentów i już niebawem ukaże się książka ze zdjęciami jego autorstwa wzbogacona o wypowiedzi ludzi, których spotkał na swojej drodze.

Pomysł na fotografowanie domów w nikim nie budził zainteresowania. Nasz bohater bywał nawet nazywamy wariatem i szaleńcem, ludzie mówili, że porywając się na tak bezsensowna wyprawę, tylko straci czas i pieniądze. Ale udało mu się wszystkich zaskoczyć, domy kanadyjskie przyniosły mu sławę.

dom z drewna

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Kategorie